Csillagokkal Suttogó

Rocska Andrea oldala. Miért vagyunk itt? Mi az élet feladatunk? Keressük a válaszokat a Csillagaink segítségével. A "kétség" helyett "össze-szedettséget" kér az Univerzum..(A honlapom szerkesztés alatt áll, tehát nem teljes)

 

 

 

A Nap

 

Keringési ideje az állatövben 1 év, egy jegyben átlagosan 1 hónapig tartózkodik. Száma az 1. Jegye az Oroszlán - tűz elem, szilárd. Jegye és Háza a horoszkóp ábrában az 5. jegy és 5. Ház. Energiája: Yang. 

Őstípusa: az életet adó fényenergia, a hős, az apa, a király

Az életábrában megmutatja, hogyan cselekszem, hogyan viselkedem. Rámutat, mennyire bízom magamban. Hol van az életem súlypontja, melyik az az életterület, amely a beteljesedés érzésével tölt el. Megláthatjuk általa, hogy milyen a viszonyom a tekintélyt, hatalmat képviselő személyekkel. Kiderül, hogy mennyire vagyok életerős, egészséges és életvidám. Felvilágosítást ad, hogy mennyire vagyok önálló, cselekvőképes és független.

A Nap szimbóluma egy körből/szellem és a közepén egy pontból/egység, középpontból áll. Ő az erő, amelytől minden élet függ, és Ő az, amely körül keringenek a bolygók. A Nap, mint a fény forrása a látás lehetőségét adja számunkra. A Nap a legmélyebb személyiségünket is jelképezi. Megmutatja utunkat és célunkat. Mitológiai megfelelői: Heliosz/görög, Sol/római, és Rá/egyiptomi istenek. A Nap a művészetek, a gyógyítás és a bölcsesség istene. Heliosz, Hüperion és Theia titánok gyermeke, Szeléné/Hold és Éósz bátyja, s az ő gyermekei a Héliászok. A Napisten minden reggel útra kel nővére Éósz/Hajnal nyomán és szekerét négy, tüzet okádó szárnyas paripa röpíti az égbolton. Estére elérkezik Nyugatra. Itt Heszpera jelnti be a szerencsés megérkezést. Az Ókeánosz vizében megfüröszti lovait, kiengedi őket a Boldogok szigetére legelni, majd éjjel óriási aranyhajóba száll lovaival és szekerével áthajózik Keletre - nyugovóra tér, hogy reggel ismét útra kelhessen. 

Az ókori népek istenek formájában tisztelték a Napot és istennők formájában a Holdat. Egyiptomban Ra/Ré testesítette meg a napistent és a neve is "Nap"-ot jelent. A mítosz szerint hasonlóan Hélioszhoz a görög napistenhez - hogy minden reggel gyermekként jön a világra, déltájban felnő és estefelé törékeny öregember lesz, aki éjjel meghal. Éjszakai neve ezért Auf-Re volt, ami "hullá"-t jelent. Tizenkét órás éjszakai útja során Re éjszakai bárkájában utazza be a Föld alsó, láthatatlan felét, míg nappal az égen hajózik a "millió éves bárká"-ban. Emellett volt egy heliopoliszi ősi isten is, Atum. Heliopolisz papjai azt állították, hogy a neve "tökéletes"-t jelent, ami arra utal, hogy önmagát egy akaratlagos aktussal a kimondott szó erejével Nun vizéből teremtette. Nun = káosz vagy az őskezdet vizei, amely tartalmazott minden létet. A sólyomfejű Hórusz eredetileg az ég istene volt. A Nap és a Hold voltak a szemei. Később hadisten lett, mivel embléma formájában győzelmet hozott egy, a Nílus völgyébe behatoló törzsnek. Az a jelentőség, amit Hórusznak tulajdonítottak azt a hitet keltette, hogy a fáraók az Ő földi megtestesülései, így a fáraók átvették a nevét. (A valóságban valószínű, hogy földönkívüli, magas intelligenciával és földön túli képességekkel rendelkező entitások voltak, ami miatt méltán tekintették őket isteneknek.) Így Hóruszt is a Nappal azonosították. A klasszikus görög mítoszokban a csillagkultúra szerint a Nap és a Hold imádását barbár szokásnak tartották. Ennek ellenére Rodoszon és a Peloponészosz félszigeten templomot építettek a Napistennek, Heliosznak. Hélioszt eleinte Hyperionnak/"magasban járó" és Phoibosznak/"ragyogó" hívták. Már Homérosznál is Ő az az isten, aki mindent lát, mindent hall és ismer minden jó és rossz cselekedetet. Héliosz fedete fel Árész/Mars és Aphrodité/Vénusz viszonyát és árulta el őket az istennő férjének Hephaisztosznak. Mint a fény istene, Héliosz volt szemünk fényének az ura, ezért vakoknak vissza tudta adni a látását és a bűnösöket vaksággal büntetni volt képes. Apollónt - Zeusz és Létó fiát szintén Phoibosznak hívták. Artemisz-szel a vadászat és az egyik Holdistennőjével Délioszon születtek, bár Héra féltékenységében mindent megtett, hogy lehetetlenné tegye ezt a születést. Apollón, isten lévén pár nap alatt felnőtt és elhagyta a szigetet, hogy egy megfelelő helyet találjon jósdájának, amit létre akart hozni. Sokáig kereste a helyet a jósdának, míg nem Pytonba érkezett, melyet egy hatalmas prófétikus erejű kígyóról neveztek el. Pyton őrizte az eredeti jóslát, amely Gaia Anyához, a Földhöz tartozott. Apollón megölte a Pythont és felépítette jóstemplomát, amelyre az volt felvésre : "Ismerd meg önmagad". Úgy menti meg a földi halandókat, hogy elűzi a sötétséget, az éjszakát, és a tudat fényét, a megismerés képességét adományozza nekünk. 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 11
Tegnapi: 15
Heti: 141
Havi: 477
Össz.: 27 985

Látogatottság növelés
Oldal: A Nap
Csillagokkal Suttogó - © 2008 - 2024 - csillagokkalsuttogo.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »