Csillagokkal Suttogó

Rocska Andrea oldala. Miért vagyunk itt? Mi az élet feladatunk? Keressük a válaszokat a Csillagaink segítségével. A "kétség" helyett "össze-szedettséget" kér az Univerzum..(A honlapom szerkesztés alatt áll, tehát nem teljes)

 




A Hold, mint belső Én.. 

 

A Hold szimbólum egészében az Égboltról érkezett. A növekvő Hold sarlója, amely egyúttal a Lélek és az érzelemvilág félkörét ábrázolja. A Hold fontos szerepet játszik legtöbb nép mágikus és vallási képzetében. Az állatövi jegyben áltagosan két napot tartózkodik. Száma a 2. Jegye a Rák, víz elem, kardinális Június 21-július 21 ig tart az asztrológiai időszaka. A IV. életházat uralja. Elsődlegesen a lelkivilágunkat, az érzéseink világát, vagyis a tudatalattinkat és ösztönös reakciónkat befolyásolja, a hangulati változásokkal, művészi érzékelésünkkel, együttérzésünkkel, megérzésünkkel, gondoskodási képességünkkel azonos. Meg tudja mutatni, mitől tartunk, mit kerülünk, és azt is, hogy hova törekszünk. Mindemellett jelenti még a misztika, az otthon és a biztonság iránti vágyainkat is. A Nap -azaz cselekedeteink következményei, lelkünkre, a Holdra hatnak. Harmóniában melegszívű szeretet, gondoskodás, érzelmi- és romantika iránti igényünk, az anyai szeretet jelenik meg. Diszharmóniában az anyasággal kapcsolatos önértékelési gondok, gondok a gyermekkel, illetve az anyával, önérdekű titok kutatás, fantáziába-, drogba-, alkoholba való menekülést és függőséget okozhat. 

A Nap útja az Ekliptika és a Hold - Föld körüli keringési pályája eltér egymástól, de útjaik két esetben metszik egymást. Ezeket a kereszteződéseket nevezzük Felszálló - és Leszálló Holdcsomópontnak. Napfogyatkozás csak ezeken a Pontokon jöhet létre. Felszálló Holdcsomópontnak nevezzük, amikor a Hold pályája a találkozás után az Ekliptika -azaz Napút - fölé kerül. Azt a metszéspontot pedig Leszálló Holdcsomópontnak, amikor a Hold útja az Ekliptika alá kerül. A Nap és a Hold mindig Újhold idején találkozik. Holdfogyatkozás viszont akkor következik be, ha a Nap és a Hold szemben álló csomópontokon egy időben halad át, hiszen ekkor a közöttük elhelyezkedő Föld teljesen, vagy részelgesen eltakarja a Holdat a Nap fényétől. 

Felszálló Holdcsomópont mutatja meg képességünket és feladatunkat, hogy az ez életbeli tanulással kiegészülve, melyik életterületen szükséges Önmagunkat megvalósítanunk és beteljesítenünk, a Leszálló Holdcsomópont akadályaival szemben vívott küzdelmünk sikeres megvívásához. 

A Hold Istennő három arca:

Ahogy a Hold előidézi az apály - dagály változást, úgy befolyásol a Föld körül keringő égitest minden élő szervezetet. A Hold, az éjszaka bolygója a fényt, a szépséget jelképezi a sötét végtelenben. Hajdanában az emberiség életük ciklusát a Nap és Hold változásaihoz igazították. A Hold a harmadik asztrológiai személyiségjelölő, amely a lélek jellegzetességeit, a legbelsőbb spirituális ösvényt mutatja meg. Ennek a legrejtettebb a működése, mégis a holdjegy energiamintázata határozza meg a leginkább, hogy egy adott időszakban hogyan is érezzük magunkat. Az égen a Hold két-három naponként lép új jegybe, amit az átlagember szabad szemmel egyáltalán nem képes követni, pedig a hangulatváltozásainkért gyakran okolható a Hold szeszélyes viselkedése. Ráadásul nem csupán saját állatövi haladására érdemes figyelmet fordítani. A Naphoz viszonyított állása szabad szemmel is jól érzékelhető, hiszen ez hozza létre a telő és fogyó Holdat, vagyis a holdfázisokat, amelyek szintén hangulati befolyásolók. Közismert, hogy teliholdkor sokan szenvednek álmatlanságtól, vagy ingerlékenyebbek és fáradtabbak. Az emberi szervezet közel 80%-a víz. A Hold közelsége ugyanolyan hatással van ránk, mint a tengerekre – de a mi „ár–apály jelenségünk” messze nem olyan látványos. Fontos tehát ismerni saját holdjegyünket, mert ennek fényében tudható, milyen „lelki táplálékra” van a leginkább szükségünk1 . A születéskori holdfázis pedig azt mutatja meg, hogy a lélek éppen hol jár a nagy inkarnációs cikluson belül: tanul és tapasztalatot gyűjt (Újhold, Holdsarló, Első negyed, Telő Hold), tanít és átad (Telihold, Fogyó hold), vagy már „nagytakarít” és elenged (Utolsó negyed, Fekete holdsarló). Artemisz a Földön, Szeléné a Mennybolton, Hekaté az Alvilágban uralkodott... 

Artemisz - Diana - a Szűz- tiszta, érintetlen gyermek arca- Újhold. Artemisz, a Hold és a Vadászat Istennője, Héra bosszúja elől menekülő Létó csak Artemis segítségével tudott átjutni Apollón születésének helyszínére, a Héra hatásköre alól mentes Délosz-szigetére. Artemisz segített anyjának világra hozni Apollónt, így első isteni feladata lett a gyermekszülés védelmezése. Artemisz rövid szoknyában, vállán azzal a tegezzel ábrázolták, amelyben Héphaisztosz és a Küklópszok készítette nyilak és az íja volt. Szenvedélyes vadász volt, aki nyilaival mindig célba talált. A Hold istennőjeként homlokán egy félholdat viselt, a távoli hegyi erdőket járta szűz Nimfák társaságában. Az erdőkben leggyakrabban oroszlánra, párducra, szarvastehénre és szarvasbikára vadászott. Ugyanezeknek az állatoknak ő volt gondozójuk, aki segítette utódlásukat és védte őket. Ő volt a dolgozó nők védelmezője is, a szülő nők is gyakran hívták segítségül. Gyógyerővel rendelkezett de ha kellett, nyilaival rettenetes járványokat szabadított az emberekre. Az örökké szűz Artemisz, látva az istenek szerelmi bánatait három évesen örök szűziességet kért Zeusztól. Egyszer egy vadász; Aktaión megpillantotta Artemiszt és nimfáit, ahogyan egy eldugott medencében meztelenül fürödtek. Artemisz a leskelődőt szarvassá változtatta, majd ráuszította Aktaión saját kutyáit, akik széttépték szarvasnak hitt gazdájukat. Egy másik alkalommal Orión, az óriás kutyájával, Szíriusszal elrabolta Artemiszt és meg akarta őt erőszakolni. Az istennő lenyilazta az óriást és kutyáját, akik így kerültek az éjszakai égboltra. Egy másik legenda szerint Artemisz skorpióvá változott és halálra marta az óriást, ezért került fel a mennyboltra a Skorpió képe is. Bárki veszélyeztette az Istennő tisztaságát, arra kemény büntetést várt.

Szeléné - Luna - az Asszony, az érett Nő - Telihold, a kiteljesedő nő arca. Különleges varázserővel bírt, mely épp oly különleges, mint a telihold hatása ránk. Szeléné Hüperión és Theia titáton leányaként született, Héliosz Napisten ikertestvére. Így, mikor Héliosz befejezi égi útját, Szeléné veszi át a helyét. Van még egy testvérük, a "rózsaujjú" Éosz, a hajnal, avagy a pirkadat istennője. Héliosz kocsiját négy ló húzta az Égen, míg Szeléne kocsiját két ló, lassabban haladt, összhangban azzal, ahogy a dolgok éjszaka lelassulnak. A görög főistennel, Zeusszal kelt egybe, és két leányt szült neki: Pandiát, aki anyját éjszakánként mindig elkísérte és Herszét, a harmat istennőjét. A másik párja Pán volt, akitől húzodozott, de csellel rávette a nászra Szelénét. Mivel egy hibátlan állatokból álló juhnyájat ajándékozott Pánnak, valószínű, hogy kedvét lelte a nászban.. Halandó kedvese Endümión volt, Zeusz és Kalüké nimfa fia, aki a monda szerint irtózott az öregség gondolatától is. Apjától Zeusztól így azt kérte, hogy örök fiatalsággal ajándékozza meg. Zeusz teljesítette kérését úgy, hogy nyitott szemmel örök álomra merült. Szeléné a Latmosz hegy barlangjában álmában egyesült vele és ötven leánygyermekkel  és egy fiú gyermekkel - Naxosz - ajándékozta meg. A Lélek kiegészülését, a társra találást, a vágyat, hogy valakibe visszatükrözhessünk.. jelenik itt meg. A Hold, az érzelmi igényeinket, ösztönös vágyainkat jelzi, melynek kielégülését párkapcsolatban és családban keressük elsősorban. Így a Hold mutaja meg, hogy miként és hol tudjuk magunkat biztonságba és szeretve érezni. 

 Hekaté - Hecate - a bölcs korban lévő hölgy, asszony - Fogyó Hold

Ez a fázis akkor kezdődik, amikor a termékenységi ciklus véget ér, hogy a fizikai helyett a szellemi energiánk legyen előtérben és helyet adjunk a "nagy anyai" minőségnek. Az életbölcsesség meszerzéséhez tapasztalatok kellenek.. Ilyenkor mondjuk.. "az évek és a rutin".. Hekaté a sötétség, az éjszaka, a mágia, látomások és a boszorkányok úrnője/istennője. Keresztutaknál és városkapuk előtt oltárt állítottak és áldozatot (nem véráldozat) mutattak be neki. Az igazi áldozathozatal, amikor önmagunkból, az Egoból adunk le valamit. Valamit, ami nagyon fontos és megérezzük a hiányát. Valószínűleg a Titánok lánya Hekaté, aki megőrizte istennői rangját, így vegyes érzésekkel, inkább félelemmel tisztelték. Kapuőr, a fény és a sötétség között, így képes összekapcsolni két dimenziót. A mítosz szerint a hármas keresztutaknál jelenik meg két sötét kutyájával. Hármas keresztútakra ezért szoktak keresztet állítani, virágot, étel áldozatot vinni. Azt az életbölcsességet képviseli, amit a saját kárunkon életeken át megtanulunk és megtapasztalunk. Ő az, aki segít szembenézni a nehéz élethelyzetekkel, amikor fájdalmas szembenézni az igazsággal. Nem ítélkezik és nem ítél meg, hanem segít feldolgozni a tapasztalatokat. Segít, amikor útelágazáshoz érkezünk életünkben, amikor választanunk kell - merre is tovább... Ilyenkor csak elcsendesedve, mélyen magunkba és a tapasztalatainkba tekintve tudunk helyes utat választani úgy, hogy a belső hangunkra figyelünk. Háromirányú látásmódjával helyre tudjuk tenni a múlt, jelen és jövő képeit, összefüggéseket. 

 

 

Weblap látogatottság számláló:

Mai: 6
Tegnapi: 15
Heti: 136
Havi: 472
Össz.: 27 980

Látogatottság növelés
Oldal: A Hold, mint belső Én..
Csillagokkal Suttogó - © 2008 - 2024 - csillagokkalsuttogo.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »